AL na studentské soutěži EBEC

12. 4. 2017

Mezinárodní technická soutěž EBEC

European BEST Engeneering Competition (EBEC) je inženýrská soutěž pořádaná organizací BEST pro studenty technických oborů. Je nám ctí, že jsme se již poněkolikáté mohli zapojit a spolupracovat s VUT Brno a organizací BEST na této soutěži a to jak při fakultním, tak i finálním univerzitním kole, které se konalo 29. 3. 2017. Čtyřčlenné týmy se zapojily do kategorie Case Study (teoretické studie řešení zadaného tématu) nebo Team Design (praktická realizace určitého projektu, či zařízení).

Pro studenty Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) jsme připravili zadání fakultního kola na Team Design, které ideově vycházelo přímo ze zákaznického projektu řešeného naším týmem EAP EEG. Jednalo se o Wiping Turn Indicator (animovaný LED blinkr) pro Audi TT 3. generace.

Úkolem týmů bylo sestavení pěti různých konfigurací HW modulů a naprogramování ovládacího SW pro modul Arduino. Týmy začínaly s jednodušší alternativou a postupovaly k těm složitějším. Hlavním cílem soutěžících bylo, aby animace byla shodná s Audi TT. Případně pak jako bonus mohli přidat další volitelnou animaci.

5 týmů ze 6 prezentovalo své výsledky. 4 týmy zvládly kompletní sadu úkolů. Komise pak stanovila jejich pořadí a dva nejúspěšnější postoupily do finálního kola.

Gratulujeme vítězům i všem zúčastněným. Jako spoluorganizátoři jsme rádi, že studenti prokázali užitečné znalosti a především tvůrčí přístup se spoustou snahy.

Více o soutěži na stránkách EBECu a na FB:

http://www.ebec.cz/  https://www.facebook.com/ebecbrno/?fref=ts